Чи підписано президентом указ про дворічний мораторій на перевірки підприємців?

Чи підписано президентом указ про дворічний мораторій на перевірки підприємців?

07.01.2020 0 Автор Юлия Глушко

Президент Указом від 08.11.2019 р. №837/2019 доручив Кабінету Міністрів України до 31 грудня 2019 року вжити заходів для створення сприятливих умов для діяльності підприємців, зокрема:

  • запровадження дворічного мораторію на проведення перевірок ФОП (крім тих, які здійснюють високорентабельні види діяльності з істотними ризиками ухилення від оподаткування) стосовно дотримання ними порядку застосування РРО;
  • пом’якшення відповідальності ФОП за порушення встановленого порядку подання до контролюючих органів звітності, пов’язаної із застосуванням РРО.

Нагадаємо, що це завдання було уже передбачено окремим Указом №761/2019. Про це ми писали тут. Та наразі ще немає відповідного законопроекту (про його появу повідомимо додатково).

ДПСУ вже повідомила, що підтримує зазначені ініціативи. Оскільки вони дозволять мікробізнесу адаптуватися до нових правил роботи з РРО, а податківцям – зосередити увагу на ризикових платниках.

«Ми маємо підтримувати підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування, створюючи їм умови для розвитку. Підписаний указ не лише запроваджує мораторій на перевірки спрощенців, але й пом’якшить відповідальність за порушення порядку ведення звітності при застосуванні РРО. Це саме те, про що постійно говорять підприємці», – наголосив Сергій Верланов.

Окрім того, за Указом №837/2019 Уряд має забезпечити розроблення програмного рішення для програмних РРО та можливості його тестування і подальшого використання на безкоштовній основі платниками податків для застосування таких реєстраторів під час здійснення господарської діяльності. При цьому надати роз’яснення для платників податків щодо порядку застосування реєстрації розрахункових операцій під час реалізації товарів (надання послуг) через мережу Інтернет.